Джампінг

Джампінг фітнес (Батут).
Джампінг фітнес (від англійського «to jump» — стрибати) — це нова програма тренувань, пропонована сучасної фітнес-індустрією. Вона з’явилася в Чехії і має на увазі виконання комплексу вправ на невеликому шестикутної батуті, оснащеному ручкою.
Заняття на батуті не мають статевовікових обмежень і при відсутності протипоказань підходять навіть для літніх людей і дітей від трьох років.
Джампінг фітнес не пред’являє вимог до форми одягу. Це можуть бути будь-які спортивні штани і майка з натуральних дихаючих тканин, можна з додаванням синтетики. Єдина умова — одяг повинен відводити зайву вологу і забезпечувати свободу рухів. В якості взуття рекомендуються кросівки.
Як і будь-який вид фізичної активності, заняття джампінгу благотворно впливають на організм. При цьому в порівнянні з іншими напрямками джампінг фітнес має ряд переваг:

    Сприяє спалюванню зайвого жиру, корекції фігури і позбавлення від целюліту. При стрибках на батуті ефективніше, ніж при бігу, спалюються калорії, опрацьовуються всі групи м’язів, в тому числі стегон, сідниць і живота. В результаті формується гарний рельєф тіла, підвищується пружність шкіри, зменшуються прояви целюліту.
    Забезпечує стабільне схуднення. Регулярні тренування не тільки дозволяють позбутися від зайвих кілограмів, але і зміцнюють мускулатуру. Чим сильніше розвинені м’язи, тим більше енергії витрачає організм, щоб забезпечити їх роботу. До того ж, в міцної мускулатури не накопичується жир. Тому зайва вага активно йде і вже не повертається.

Корисний для жіночого організму в післяпологовий період, так як допомагає швидше повернутися в колишню форму.
Знімає нервову напругу, допомагає боротися зі стресом. Заняття джампінгу забезпечують вироблення ендорфінів — «гормонів радості». Як результат, піднімається настрій.
Дозволяє позбутися від комплексів, пов’язаних із зовнішністю або фігурою. Перші результати тренувань завжди підвищують самооцінку.
Зміцнює імунітет, серце і судини, тренує вестибулярний апарат, розвиває загальну витривалість організму, надає гнучкість суглобам і формує гарну поставу.
Покращує координацію рухів, оскільки активізує функції м’язів-стабілізаторів, мало що беруть участь в інших тренуваннях.
Прискорює обмін речовин і стимулює лімфовідтік.
Знижує навантаження на суглоби і поперек за рахунок виштовхує ефекту батута.

Як проходять заняття джампінгу
Джампінг фітнес розпорядженні кількома різновидами тренувань, що тривають в середньому близько години. За цей час спалюється близько 600-1000 калорій. Протягом півгодини виконуються кардіо-вправи, що залишився відводиться на силове тренування і розтяжку. Початківцям слід займатися не більше 40 хвилин.

Для того, щоб побачити перші результати, рекомендується займатися не менше трьох-чотирьох разів на тиждень. Комплекс вправ розробляється тренером з урахуванням побажань клієнта.

Заняття на батуті включають такі базові вправи:

    Стрибки з малої висоти з витягнутими вздовж тулуба руками. Техніка виконання полягає в тому, щоб повністю ставати на стопу при приземленні на батут і не користуватися руками для збереження рівноваги. Комбінація спрямована на розвиток координації рухів і балансу.
    Підтягування до грудей зігнутих колін. Виконувати цю вправу досить непросто, але батут полегшує завдання. По-перше, його ручка використовується в якості опори. По-друге, пружний батут допомагає піднімати ноги тільки за рахунок м’язів преса.
    Стрибки з положення сидячи. Необхідно сісти на батут, розташувавши руки позаду себе, і з цього положення виконати стрибок. Спина при цьому повинна бути прямою. Вправа тренує прес і м’язи верхніх кінцівок.
    Стрибки з відведенням однієї ноги в сторону. Техніка виконання така: одну ногу необхідно зігнути, а іншу, пряму, відвести в протилежний бік. З цього положення виконати стрибок. За допомогою цього елемента зміцнюються м’язи ніг.
    Підйом ніг у стрибку і розведення їх у сторони. Ця комбінація розвиває гнучкість і розтяжку. Тим, хто давно займається, цю вправу можна ускладнити: постаратися дотягнутися до шкарпеток пальцями рук при стрибку.
    Стрибки на четвереньках. Стоячи рачки, відштовхнутися від батута, в польоті випрямити ноги і руки, приземлитися на живіт і прийняти вихідне положення. Вправа спрямована на зміцнення м’язів преса.